Frequently asked questions

Mis on kollageen?
Kollageen on kolmest aminohappe ahelast koosneva kolmekordse heeliksi molekulaarstruktuuriga struktuurvalk, mis moodustab tugevad kiudusid ja tagab keha struktuuri. Kollageen on inimese keha kõige rikkalikum valk, moodustades umbes 1/3 kogu inimkeha valgusisaldusest. See tagab meie keha sidekudede terviklikkuse, elastsuse ja tugevuse, säilitades nii meie naha, kõhrede ja luude kuju ning funktsioonid.
Mis on Merekollageen?
Merekollageen on kaladest saadud kollageen, seetõttu nimetatakse seda ka nn kalakollageeniks, mis sisaldab I ja III tüüpi kollageeni molekule.

Merekollageenil on muu loomset päritolu kollageeniga võrreldes parem biosaadavus. Biosaadavus on kiirus, millega toitained meie sooleseina kaudu vereringesse imendub. Teisisõnu siseneb Merekollageen vereringesse kõigist teistest kollageeni tüüpidest kiiremini.
Mis vahe on kollageeni tüüpidel?
Erinevaid kollageeni tüüpe on palju – täpsemalt 16. Levinuimad ja kõige põhjalikumalt uuritud kollageeni tüübid on: I, II ja III tüüp (90%).

I ja III tüüpi kollageen on meie kehas kõige levinumad. I tüüpi kollageen vastutab tugevate juuste, naha, küünte ja luude eest. III tüüp hoolitseb luude terviklikkuse ja vereringesüsteemi veresoonte tugevuse eest.

II tüüpi kollageeni on inimkehas vähem. Seda sisaldub rohkesti liigestes ja kõhredes. II tüüpi kollageeni tarvitatakse enamjaolt liigeste tervise toetamiseks (leidub loomset päritolu kollageenis, ei puuduta kala-/merekollageeni).
Mis on hüdrolüüsitud kollageen?
Hüdrolüüsitud kollageen on kollageen, mida saadakse esmalt kalaželatiini välja võtmisega looduslikust allikast (kalanahk) ja seejärel želatiini valgu struktuuri lõhkumisega väiksemateks aminohapete järjestusteks (peptiidideks), mis sisaldavad peamiselt glütsiini, proliini ja hüdroksüproliini, kasutades lõhustamiseks bioaktiivseid ensüüme.

Peptiidide väga väikese molekulmassi tõttu (4 kDa) saavutatakse kõrgem biosaadavus ja kollageenimolekulide toimetamine täpselt sinna, kus neid kõige enam vajatakse.
Kust Col Du Marine™ kollageen pärineb?
Meie merekollageeni koostisosa nimega Naticol ® HPMG toodab tööstusharu juhtiv ettevõte, Weishardt Group (Prantsusmaa), kes on üks merekollageeni tootmise teerajajaid terves maailmas. Naticol ® HPMG tootmine toimub kõrgeimate kvaliteedistandardite järgi ja seda peetakse merekollageeni etalontooteks. Allpool on toodud mõned faktid Naticol ® HPMG kohta:
 • Seda toodetakse želatiinifaasi kaudu, mistõttu on peptiidide järjestus 100% kontrollitud
 • Seda toodetakse ainult jätkusuutlikest looduslikest ja vesiviljeluse allikatest
 • Sel on 100% neutraalne lõhn ja maitse ning lahjendatuna on see kristallselge
 • See on mikrograanulite kujul, mis aitab kaasa paremale lahustumisele jookides
 • See on looduslik toode ja seda ei ole klassifitseeritud toidu lisaaineks – seetõttu pole sel ka „E“ märgist.
 • See on toodetud vastavalt ISO 9001 ja FSSC 22000 standarditele
 • Sel on Halal ja Kosheri sertifikaat


 • Iga toodetud partiid testitakse jääkvee, toiteväärtuse, raskmetallide ja mikrobioloogia osas. Ainult täielikult kontrollitud partiidest, mis on jälgitavad punktist A punktini Z ja mis omavad vastavalt EL määrustele kõiki ohutusdokumente, saavad meie Col Du Marine™ tooted.

  Col Du Marine™ toodete lõplik valmistamine toimub ELis, lepingulistes akrediteeritud farmaatsiatoodete ja funktsionaalsete toiduainete ehk nutratseutikumide tootmise asutustes.
  Miks on Col Du Marine™ kollageen parem kui teised merekollageenid?
  On väga oluline mõista, et ainult väga õrna hüdrolüüsi teel töödeldud ja kõik täpselt järjestatud peptiidide saamiseks vajalikud etapid läbinud kollageen saab tuua suurepäraseid tulemusi.

  Kalanahad tuleb mitu korda puhastada, et neil ei oleks võõrkehasid, nagu rasv, liha, luud ja soomused. Kollageeni kätte saamine naha otsese ensümaatilise hüdrolüüsi teel ilma želatiinifaasi läbimata pole samuti õige, kuna töötlemistemperatuur peab olema madal ning teatud aminohapete järjestuse loomise eest vastutavad ensüümid võivad kergesti kontrolli alt väljuda.

  Kahjuks põhinevad paljud kollageenitooted koostisosadel, mille patenditud tootmismeetod ja spetsifikatsioon ei ole tõestatud. Kui kollageeni aminohapete järjestus ei vasta sellele, milline see olema peaks, võib seda pidada lihtsalt valguks, mis võib küll üldist tervist toetada, kuid mis ei täida oma peamist eesmärki – hoogustada keha enda kollageeni tootmist.

  Seetõttu ei tohi merekollageeni toidulisandi valimine olla õnnemäng, samuti nagu ei tohiks toote valikul määravaks olla selle kaunis kujundus ega turustusannusega madala kontsentratsiooniga tooted, mis lubavad parandada teie naha seisukorda lühikese aja jooksul. Ainult tõendatud kaubamärgid võivad olla teile nii kasulikud kui kulusäästlikud. Col Du Marine™ on garanteeritud kõrgeima kvaliteediga kaubamärgiga kollageen, mille peptiidide kontsentratsioon on võimalikult suur ja mis täidab oma lubadust aidata kaasa teie nooruslikule välimusele ja tervisele.

  Lisateavet selle kohta, kuidas meie kollageeni toodetakse, leiate KKK osast.
  Kuidas Col Du Marine™ kollageeni valmistatakse?
  1) Üleliigse rasva eemaldamine, mida sageli nimetatakse rasvatustamiseks või rasva kärpimiseks, on rasvhapete ja muude võõrkehade eemaldamine nahalt.

  2) Happega töötlemine looduslikust allikast pärit kollageeni struktuuri lõhustamiseks.

  3) Kalaželatiini eraldamine.

  4) Puhastamine - ebapuhaste keemiliste elementide eemaldamine želatiinimassist.

  5) Ensümaatiline hüdrolüüs on protsess, mille käigus ensüümid lõhustavad valgu sidemed peptiidideks konkreetses järjestuses (kollageeni aminojärjestus).

  6) Kontsentreerimine, mis vähendab veesisaldust massis.

  7) Ultrafiltreerimine - filtreerimine toimub 4 kDa filtriga, mis tagab kala maitse ja lõhna eemaldamise (filter on väiksem kui sigaretisuitsul).

  8) Steriliseerimine toote 100% ohutuse tagamiseks.

  9) Pihustuskuivatus on meetod kuiva pulbri valmistamiseks vedelikust või suspensioonist, seda kuuma gaasi abil kiiresti kuivatades.
  Kuidas Col Du Marine™ kollageeni kasutada?
  Parim viis Col Du Marine™ kollageeni kasutamiseks on lisada seda hommikukohvile, smuutile, toatemperatuuril olevasse vette, mahla või muusse meelepärasesse jooki. See tuleb segada joogiks, kuni see on täielikult lahustunud. Col Du Marine™ kollageeni võib tarvitada nii tühja kõhuga kui ka muu toiduga koos. Samuti võib Col Du Marine™ kollageeni lisada mitmesugustesse toitudesse, sealhulgas salatikastmetesse, suppidesse, magustoitudesse ja pagaritoodetesse.

  Tuginedes 2016. aastal Prantsusmaal Nizzas kollageeniga läbi viidud kliinilise uuringu tulemustele, soovitame teha 12-nädalase kuuri, tarvitades iga päev 5 g kollageeni. Uuringu kokkuvõtte võib leida järgmiselt lingilt:

  http://www.jarcp.com/2889-specific-natural-bioactive-type-1-collagen-peptides-oral-intake-reverse-skin-aging-signs-in-mature-women.html

  Lähtudes täiendavatest arvukatest kliinilistest uuringutest, võib merekollageeni tarbida kuni 20 g päevas. Maksimaalse soovitatava annuse ületamist võib lubada vaid pärast arstiga konsulteerimist.
  Milline on Col Du Marine™ kollageeni soovitatav päevane annus?
  Col Du Marine™ kollageeni soovitatav päevane annus on 5 g, mis vastab 2 Col Du Marine™ purgis olevale kulbikesele või ühele kotikesele.

  Col Du Marine™ kollageeni päevast annust võib kiiremate ja tõhusamate tulemuste saamiseks suurendada kuni 20 g-ni.
  Kas Col Du Marine™ kollageeni tarbimisel on mingeid kõrvaltoimeid?
  Col Du Marine™ kollageen on 100% looduslik ja saadud kaladest ning ei sisalda muid koostisosi ega lisaaineid. See koostisaine on läbinud arvukalt katseid ning ühtegi negatiivset või soovimatut kõrvalmõju pole kunagi ametlikult registreeritud ega täheldatud. Toodet ei soovitata neile, kes on kala(de) suhtes allergilised. Col Du Marine™ on igasuguse rasva ja kolesterooli vaba - seetõttu sobib see ka diabeetikutele. Küll aga võib iga aine avaldada mingil määral negatiivset mõju juhul, kui seda ei tarvitata vastutustundlikult. Annuse ja võimalike kõrvaltoimete osas soovitame enne kollageenikuuri alustamist oma arstiga nõu pidada.
  Kui kaua võtab esimeste tulemuste ilmnemine aega?
  Sõltuvalt kasutaja vanusest ja eesmärgist võite esimesi tulemusi oodata juba pärast kolmandat Col Du Marine™ tarvitamise nädalat.

  Tulemuste tavapärased silmaga nähtavad tunnused on:
 • Paremini niisutatud nahk (väiksem päikese, tuule, külma ja linnakeskkonna mõju)
 • Siledam nahk randmepiirkondades (mõju sellele piirkonnale on täheldatud kõige rohkem)
 • Naha särav välimus, võrreldav tulemus seerumipõhise kosmeetika kasutamisega
 • Alates esimesest tarbimispäevast jälgituna - nähtav tulemus kortsudel
 • Tuntavalt tugevamad juuksed ja küüned (paksemad, kasvavad kiiremini)
 • Mõõdukate kõõluste ja kõhreprobleemide leevenemine
 • Üldine parem enesetunne – veresoonte parema toimimise ja soolestiku tervise paranemise tõttu


 • Täieliku toime saavutamiseks soovitame läbida 12 nädala pikkuse kuuri, mida võib kas samamoodi jätkata või iga kolme või kuue kuu järel korrata.

  Logi sisse

  Kaotasid parooli?

  Loo konto?

  We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.
  Ok